Facebook Google Plus

WYMIANA MATRYC

Wystarczy chwila nieuwagi, mały upadek. Może to być też zamknięcie wyświetlacza laptopa z pozostawionym na klawiaturze choćby drobnym przedmiotem typu długopis, kluczyki. W ten sposób właśnie dochodzi bardzo często do uszkodzenia matrycy LCD.

Jest do w zasadzie podstawowy element, poprzez który komputer komunikuje się z nami, na którym wyświetla wszelkie wyniki swej pracy. Jest on jednocześnie bardzo delikatny i narażony na uszkodzenie. Matryca wykonana jest w głównej mierze z warstw szkła, pomiędzy którymi znajduje się ciekły kryształ. Wystarczy mocniejsze naprężenie bądź uderzenie i szkło pęka, w wyniku czego wylewa się ciekły kryształ.

Poza uszkodzeniami mechanicznymi, może także dojść do uszkodzenia o charakterze elektrycznym. Matryca LCD to nie tylko szkło, to także skomplikowany układ elektroniczny sterujący zapalaniem i gaszeniem pikseli, połączony z częścią szklaną za pomocą delikatnych tasiemek.

Jak każdy układ elektroniczny, tak i ten może ulec uszkodzeniu. Objawia się to poprzez niewłaściwe wyświetlanie kolorów, pasy, biały bądź czarny ekran, itd.

Jeśli jesteście Państwo w sytuacji kiedy w Waszym laptopie uszkodzeniu uległa matryca LCD, zapraszamy do naszego serwisu przy ul. Ratajczaka 19/U1 w Szczecinie. Szybko i sprawnie wymienimy uszkodzoną matrycę na nową, o identycznych parametrach. Gwarantujemy najwyższą jakość zarówno części jak i usług.

Odradzamy samodzielne próby wymiany matrycy. Z łatwością możecie Państwo uszkodzić plastikowe elementy obudowy i ramki wokół matrycy, a dalej – co gorsza zawiasy, tasiemkę LVDS, kamerę. Ponadto, uczulamy, że układ zasilania świetlówki CCFL służącej do podświetlania matrycy, generuje napięcie rzędu 800-900V – nie trzeba dodawać, że jest ono niebezpieczne.

Nasi technicy posiadają wieloletnie doświadczenie w wymianie matryc. Bez trudu potrafią poradzić sobie z demontażem obudów matrycy w każdym laptopie ( w oparciu o własne wieloletnie doświadczenie ). 

Grudzień 20, 2017