Facebook Google Plus

Dlaczego warto wybrać program antywirusowy Bitdefender ?

Bitdefender Internet Security otrzymał aż trzy wyróżnienia w najnowszym niezależnym teście przeprowadzonym przez firmę badawczą AV-Comparatives. Program jest naprawdę solidnym wyborem na ten rok i znajduje się także na pierwszym miejscu w testach naszej redakcji.

AV-Comparatives testuje oprogramowanie antywirusowe według ścisłej procedury, która pozwala wyłonić liderów w sposób obiektywny i niezależny.

Zagrożenia internetowe i offline

Jako platforma do najnowszego badania posłużył notebook Lenovo ThinkPad E560 wyposażony w Intel Core i5-6200U, 8 GB pamięci RAM, dysk SSD oraz system Microsoft Windows 10. Kiedy badano oprogramowanie, aktywne było połączenie internetowe. W teście sprawdzono jak antywirusy radzą sobie z wykrywaniem niebezpiecznego oprogramowania zarówno w trybie offline jak i online. Dodatkowo zbadano jak korzystanie z aplikacji antywirusowych wpływa na wydajność systemu.

AV-Comparatives sprawdził w grudniu 2017 aż 21 różnych programów antywirusowych oraz ich skuteczność w wykrywaniu zagrożeń. Najlepiej w teście poradziła sobie Panda (100%), następnie Bitdefender, F-Secure, Tencent, Trend Micro i Symantec (99,9%) oraz Kaspersky Lab, AVIRA i Bullguard (99,7%).

Spowalnianie komputera

Kolejnym testem jaki przeprowadzony został przez AV-Comparatives było sprawdzenie wpływu oprogramowania na wydajność systemu. Niezależni testerzy sprawdzili, jak zachowywał się system podczas kopiowania plików, archiwizacji, instalowania i uruchamiania aplikacji, pobierania plików, przeglądania stron internetowych. Sprawdzono także rezultaty w benchmarku PC Mark 10 Professional Testing Suite. Testy te również przeprowadzono na Lenovo ThinkPad E560. Podjęto starania, aby zminimalizować inne czynniki, które mogłyby wpłynąć na pomiary. Po każdym uruchomieniu stacja robocza była przywrócona do poprzednio utworzonego obrazu systemu i ponownie uruchomiona sześć razy. Do testu użyto około 4 GB danych składających się z różnych typów plików o różnych rozmiarach. Były to np. dokumenty, PDF-y, aplikacje, pliki systemowe, archiwa itp.

Z testów przeprowadzonych przez AV-Comparatives wynika, że zainstalowany Bitdefender Internet Security nie miał praktycznie żadnego wpływu na przeprowadzone przez testerów operacje. Nie inaczej wygląda kwestia niezależnego benchmarka PC Mark 10. W tym przypadku oprogramowanie Bitdefender uzyskało wynik 97.8 na 100. Suma punków jaka przypadła aplikacji wyniosła aż 185.8. Dla porównania najgorszy program miał ich zaledwie 150.9.

Jaki antywirus kupić? A może darmowy? Odradzamy !

Oczywiście u Nas w serwisie zakupisz najnowsze wersje Bitdefendera – serdecznie zapraszamy ! 🙂