Facebook Google Plus

WYMIANA MATRYC

Monitor laptopa czy innego komputera to element kluczowy – jedyny, który zapewnia nam kontakt z komputerem, i jedyny, na którym widać efekty naszej pracy. Matryca LCD wykonana jest głównie z warstw szkła i znajdującego się pomiędzy nimi ciekłego kryształu. Zapalaniem i gaszeniem pikseli steruje za pomocą delikatnych tasiemek niezwykle złożony układ elektroniczny.

To dlatego matryca jest podatna na uszkodzenia – mechaniczne i elektryczne. Wystarczy chwila nieuwagi czy upadek z niskiego mebla, a także prozaiczna sprawa, jak zamknięcie laptopa z pozostawionym na klawiaturze długopisem, spinaczem czy kluczem, by doszło do uszkodzenia matrycy LCD. Nawet mocniejsze naprężenie może spowodować pęknięcie jednej ze szklanych warstw i wylanie się ciekłego kryształu na zewnątrz. Uszkodzenia matrycy objawiają się niewłaściwym wyświetlaniem kolorów, zakłócającymi widzenie pasami, a czasem całkowicie czarnym ekranem. Uszkodzenia na ogół znacząco utrudniają lub wręcz uniemożliwiają korzystanie z komputera.

Gdy do tego dojdzie, nie wolno wymieniać matrycy samodzielnie, nie mając profesjonalnej wiedzy i doświadczenia. Próby naprawy czy wymiany matrycy mogą skończyć się uszkodzeniem plastikowych elementów obudowy i ramki, która utrzymuje matrycę, a nawet zawiasów, tasiemki LVDS, czy kamery. Ze względu na napięcie rzędu 800-900V generowane przez układ zasilania świetlówki CCFL, która podświetla matrycę, nieprofesjonalna wymiana jest niebezpieczna dla zdrowia lub życia. Z uszkodzeniami matrycy LCD najlepiej poradzi sobie profesjonalny serwis komputerowy.

Naprawa i wymiana matryc w firmie Adenet przy ul. Ratajczaka 19/U1 w Szczecinie wykonywana jest szybko i sprawnie. Doświadczeni w pracy na różnym typie sprzętu specjaliści demontują obudowę i wymieniają matrycę na zupełnie nową o takich samych parametrach. Zarówno oferowane części, jak i sama usługa są na najwyższym poziomie.

Uszkodzenie matrycy to nie problem – jeśli wiesz, komu zlecić naprawę. Nasz zespół dokłada starań, by Twój sprzęt jak najszybciej mógł znowu służyć Ci w pracy i w domu.

Zapraszamy do kontaktu!

Grudzień 20, 2017